خانه / اخبار مهدویت / اقامت در انگلستان

اقامت در انگلستان

یکی از پرطرفدارترین کشورها برای گرفتن اقامت کشور انگلستان است.

آیا شما شرایط اقامت در انگلستان را دارید؟ آیا ایرانیان می‌توانند مقیم انگلستان شوند؟

چگونه می‌توان مقیم انگلستان شد؟

شرایط لازم برای اقامت در انگلستان چیست؟

از چه راه‌هایی می‌توان اقامت انگلستان را تحصیل کرد؟

مدت‌زمان دریافت اقامت دائم بعد از مهاجرت به انگلستان چه قدر است؟

از چه طریقی می‌توان سریعتر به اقامت انگلستان است یافت؟

آیا برای اقامت انگلستان داشتن مدرک زبان ضروری است؟

هدف از این مقاله پاسخ به این پرسش ها وبیان راه های  اقامت در انگلستان است امید است که بتواتنیم پاسخ گوی برخی از سولات  شما عزیزان باشیم .انگلستان کشوری است پیشرفته و از کشورهای قدرتمند دنیا محسوب می‌شود پایتخت آن لندن است که بخشی از شورای امنیت سازمان ملل متحد، سلاح هسته‌ای و دموکراسی پایدار عواملی هستند که این کشور را به کشوری قدرتمند تبدیل کرده است.

انگلستان یک کشور پیشرو در زمینه‌های موسیقی، فیلم و رسانه است. انگلستان دارای نفوذ زیادی در جهان است که به‌عنوان سیاست جهانی نام‌برده می‌شود. دارای اقتصادی قدرتمند است.

یکی از راه‌های اخذ اقامت در انگلستان ازدواج است بعد از ازدواج با فرد تبعه انگلستان می‌توان برای دریافت ویزا و اقامت در انگلستان اقدام کرد. برای اخذ اقامت در انگلستان متقاضی باید با یک فرد مقیم یا شهروند کشور انگلستان ازدواج کند پس از ازدواج و اثبات آن برای دریافت ویزا و اقامت در انگلستان می‌توان اقدام کرد.

برای دریافت ویزا و درنهایت اقامت در انگلستان هر دو طرف باید دارای سن بیش از ۱۸ سال باشند. شخص متقاضی اخذ اقامت در انگلستان باید مدارکی ارائه دهد که توانایی مالی برای خود و همسرش را دارد. برای اخذ ویزا اقامت در کشور انگلستان ابتدا باید به سفارت انگلستان مراجعه کند و درخواست اقامت خود را به همراه کلیه مدارک زوجیت و مدارک لازم برای اثبات اقامت و شهروندی همشهری را ارائه دهد. با دریافت ویزا می‌توانید اجازه کار، تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را به دست آورید و با رعایت موارد خاص و پس از طی مدت ۵ سال می‌توانید به اقامت دائم کشور انگلستان دست یابید.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری: برای درخواست ویزای سرمایه‌گذاری برای اقامت در انگلستان نقدینگی نباید کمتر از ۳ میلیون پوند باشد. با دریافت این ویزا می‌توان حداکثر به مدت ۳ سال و ۴ ماه در بریتانیا اقامت داشت و این مدت قابل تمدید برای ۲ سال دیگر است.

اقامت در انگلستان از طریق ویزای تأسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

این ویزای اقامتی از روش‌های پرطرفدار در میان ویزاهای سرمایه‌گذاری در انگلستان است از ملزمات دریافت این ویزا داشتن نقدینگی ۰۰۰/۲۰۰ هزار پوند یا معادل آن در بانک‌های انگلستان یا بانک‌های مورد تأیید این کشور برای مدت‌زمان خاص است.

دریافت ویزای اقامت در انگلستان از طریق تأسیس شرکت نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی است.

اقامت در انگلستان از طریق ویزای (Post-Study Work)

این ویزا از شاخه‌های ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان است و مناسب اشخاصی است که در انگلستان تحصیل‌کرده‌اند یا در حال تحصیل‌اند. اگر شما بر مبنای ویزای Tier 4 در خاک انگلستان حضورداشته باشید می‌توانید با سرمایه‌گذاری ۰۰۰/۵۰ پوند در یک کسب‌وکار در کشور انگلستان در مدت‌زمان کوتاه‌تری به اقامت دائم این کشور است پیدا کند.

ویزای Tier 2

یک ویزای کاری است در ابتدا شما باید دعوت‌نامه کاری معتبر از یک شرکت انگلیسی یا چندملیتی که مجوز صدور این دعوت‌نامه را دارا باشد همچنین ورزشکاران نخبه، مربیان بین‌المللی و رهبران مذهبی می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار انگلستان عبارت‌اند از:

۱- فرم تقاضانامه ۲- داشتن گذرنامه معتبر ۳- یک قطعه عکس ۴- پرینت بانکی موجودی حساب متقاضی یا اسپانسر که باید حداقل ۹۰ روز در حساب بانکی قرار گیرد. کسب ۷۰ امتیاز برای دریافت این ویزا نیاز است. که با داشتن پیشنهاد شغلی، ساپورت مالی مناسب و داشتن زبان می‌توان به این امتیاز دست‌یافت و با دریافت ویزای کار در انگلستان می‌توان به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در کشور انگلستان شد. اگر دارای فرزند بالای ۱۸ سال هستید که در انگلستان تحصیل می‌کند او نیز می‌توان تحت پوشش این ویزا قرار گیرد. با دریافت ویزای کار در انگلستان و ورود به خاک انگلستان پس از اقامت حداقل ۵ ساله و کسب درآمد حداقل ۰۰۰/۳۵ پوند در سال می‌توان اقامت دائم انگلستان را کسب کرد.

ویزای Tier A ویزای تحصیل در انگلستان

امکانات مناسب برای محصلان و دانشجویان و از سوی دیگر قوانین اقامتی مناسبی که کشور انگلستان قائل شده است موجب شده است که دانشجویان در مدت‌زمان کوتاه‌تری بتوانند به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند.

اقامت در انگلستان راه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها اقامت از طریق ازدواج است فرد می‌تواند با ازدواج تبعه کشور انگلستان اقامت در انگلستان را به دست آورد اگر به هر دلیل تمایل به ازدواج برای اقامت در انگلستان وجود نداشته باشد راه‌های دیگر برای اقامت در انگلستان وجود دارد اخذ اقامت در انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری یا اخذ اقامت در انگلستان از طریق تأسیس شرکت در صورت داشتن نقدینگی یکی از راه‌های اقامت در انگلستان می‌تواند باشد. ویزای (Post-Study Work) می‌تواند برای کسانی که تحصیل می‌کنند در انگلستان یا تحصیل کردند یک‌راه برای در اخذ اقامت انگلستان باشد به این دلیل می‌تواند مفید باشد که شما می‌توانید علاوه بر این‌که تحصیلاتتان را در این کشور می‌گذرانید اقامت در انگلستان را نیز اخذ نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *