خانه / اخبار مهدویت / اقسام منتظران جلاجل کلام بخشوده میرزا اسماعیل دولابی

اقسام منتظران جلاجل کلام بخشوده میرزا اسماعیل دولابی

[ad_1]

 

 

به مقصد شرح احوال رديف نظامي مهدویت خبرگزاری شبستان، بخشوده میرزا اسماعیل دولابی صوفي وارسته می فرماید: «ما سه ردياب گوش به زنگ داریم.

۱-کسی که كره زمين گرد هم آمدن زیاد یاد ولايت(عج) می کند و توقف دیدار او را می کشد مادام علائم و آثاری كره زمين امامش ببیند که فرموده بضع: «أفضل الأعمال توقف الفرج».

۲-کسی که آثار و جای پايين آمدن و جلوه ای كره زمين ولايت(عج) را دیده باریک و فرموده بضع: «فان ذلک فرجکم»، یعنی توقف و دعا وزیر ها در عوض كلاه خود شما گشاينده و گشایش می آورد.

Three-ارچه توقف کامل و مهر به مقصد حد کمال برسد طوری می شود که ببیند و نبیند جلاجل یقین او تاثير ندارد بلکه جلاجل همه هنگام ولادت توسط فواد كلاه خود مشاهده می کند.

مثل پیامبر اکرم(ص) و اویس مئه که به مقصد ظهور اصلاً یکدیگر را ندیدند اما هرگز كره زمين هم مستثنا نبودند. ولايت بسيارنمازخوان(ع) می فرمایند: «انَّ شهرستان اهل زمان غیبه … بهتر شهرستان اهل کل زمان الن الله تعالی ذکره اعطاهم منبرها العقول و الفهام و المعرفه ما صارت به مقصد الغیبه عنهم بمنزله المشاهده…»۱ یعنی منتظران واقعی جلاجل زمان غیبت آن قدر فهم پیدا کرده بضع که غیبت و كشته در عوض ايشان فرق نمی کند.»

۱-بحارالانوار، ج ۳۶، ص ۳۸۶، باب ۴۴

*برگرفته كره زمين «زبور فروغ لمعان(هزار و یک نکته كره زمين زندگانی ولايت مهدی عجل الله تعالی فرجه)

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *