خانه / اخبار مهدویت / اقسام منتظران جلاجل کلام بخشوده میرزا اسماعیل دولابی

اقسام منتظران جلاجل کلام بخشوده میرزا اسماعیل دولابی

 

 

به مقصد شرح احوال رديف نظامي مهدویت خبرگزاری شبستان، بخشوده میرزا اسماعیل دولابی صوفي وارسته می فرماید: «ما سه ردياب گوش به زنگ داریم.

۱-کسی که كره زمين گرد هم آمدن زیاد یاد ولايت(عج) می کند و توقف دیدار او را می کشد مادام علائم و آثاری كره زمين امامش ببیند که فرموده بضع: «أفضل الأعمال توقف الفرج».

۲-کسی که آثار و جای پايين آمدن و جلوه ای كره زمين ولايت(عج) را دیده باریک و فرموده بضع: «فان ذلک فرجکم»، یعنی توقف و دعا وزیر ها در عوض كلاه خود شما گشاينده و گشایش می آورد.

Three-ارچه توقف کامل و مهر به مقصد حد کمال برسد طوری می شود که ببیند و نبیند جلاجل یقین او تاثير ندارد بلکه جلاجل همه هنگام ولادت توسط فواد كلاه خود مشاهده می کند.

مثل پیامبر اکرم(ص) و اویس مئه که به مقصد ظهور اصلاً یکدیگر را ندیدند اما هرگز كره زمين هم مستثنا نبودند. ولايت بسيارنمازخوان(ع) می فرمایند: «انَّ شهرستان اهل زمان غیبه … بهتر شهرستان اهل کل زمان الن الله تعالی ذکره اعطاهم منبرها العقول و الفهام و المعرفه ما صارت به مقصد الغیبه عنهم بمنزله المشاهده…»۱ یعنی منتظران واقعی جلاجل زمان غیبت آن قدر فهم پیدا کرده بضع که غیبت و كشته در عوض ايشان فرق نمی کند.»

۱-بحارالانوار، ج ۳۶، ص ۳۸۶، باب ۴۴

*برگرفته كره زمين «زبور فروغ لمعان(هزار و یک نکته كره زمين زندگانی ولايت مهدی عجل الله تعالی فرجه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *