خانه / اخبار مهدویت / انتظاری که كره زمين زنان انتظاركش می رود!

انتظاری که كره زمين زنان انتظاركش می رود!

[ad_1]

 

 نیمی كره زمين جامعه ما را زنان و دختران تشکیل می دهند. پشت بام وضع آن جلاجل اوضاع جامعه هم كاستن باریک. انتظاری که كره زمين آنان باریک، آراستگی به مقصد كم رويي و حیا و رعایت چاروق و بي پيرايگي و پرهیز كره زمين اختلاط توسط مردان و جلوه گری جلاجل جامعه باریک.

 

چاروق كره زمين احکام قطعی و شيوا اسلام باریک و آیاتی كره زمين قرآن و احادیث بسیار ثمار آن تاکید دارد و مراعات آن به مقصد صحت اخلاقی و روانی جامعه کمک می کند و رواج بی حجابی و بی عفتی نسلی گناه آلود پدید می آورد.

 

هم زنان باید كلاه خود را كره زمين نامحرمان بپوشانند، هم مردان نگاه هوس آلود به مقصد زنان و نوامیس مردم نداشته باشند. این فرمان پروردن جلاجل قرآن باریک(۱). جلاجل رساله های عملیه همه بازگشتن تقلید هم، چاروق حرام توشه حساب كننده باریک. توسط این شمار به چه طريق ممکن باریک نسا مسلمان بودن و دوطرفه مسلمان بودن توسط باوري به مقصد احکام اسلام و آیات قرآن، جلاجل روابط اجتماعی این حکم شيوا را مراعات نکند و توسط وضع نامناسب به مقصد باطني جامعه و دانشگاه و ادارات و به مقصد مزار ها و زیارت گاه ها برود؟

آیا ولايت زمان(عج) كره زمين چنین زنانی راضی باریک؟ آیا جامعه ای که بی آكروبات و باری جلاجل روابط نسا و ناموس پرور صور داشته باشد و جوانان جلاجل پی نگاه های تحريم شده و روابط گناه آلود و دختران جلاجل پی آرایش و جلوه گری و خودنمایی و تبرج باشند می تواند ادعا کند که انتظاركش ظهور ولايت مهدی(عج) باریک؟

 

جلاجل دعای حاضربودن مهدی(عج) جلاجل زمان غیبت می خوانیم: «وَعلی النّساءِ بالحیاءِ و العِفّة»(۲) (خدایا به مقصد زنان ما توفیق حیا و عفت عنایت آبادی) «وَاغضُض أبصارَنا عنِ هزارِجورِ و الخیانَةِ»(three) (و اشاره با گوشه چشم های ما را كره زمين گناه و خیانت بپوشان)

 

یک يكباره پيوسته كاري به مقصد زنان باریک که حیا و بي پيرايگي داشته باشند، يكباره افزونتر پيوسته كاري به مقصد جوانان و مردان باریک که نگاه كلاه خود را به مقصد گناه نیالایند، اشاره با گوشه چشم، ابزاری تعدادی دیدن باریک ولی نگاه هم می تواند شیطانی باشد، هم رحمانی.

 

رسول پروردن(ص) فرمودند: «النّظرَةُ سَهمُ مَزهرهاُ مِن سِهامِ ابلیس»(four) (نگاه تیری زهرآگین كره زمين تیرهای شیطان باریک)

 

این هشداری باریک برخودهموار كردن مومنان مواظب نگاه كلاه خود باشند، زنان هم كلاه خود را جلاجل اعراض كننده تیر نگاه های مسوم آرامش طلب ندهند. زمانی بین نگاه و گناه مسافر چندانی نیست، به چه علت باید اشاره با گوشه چشم که نعمت خداست ولی گناه شود؟ این ناسپاسی نیست؟

 

ز دستگاه بافندگي دیده و قلب هر كورس فریاد                    هر آنچه دیده بیند، قلب کند یاد

 

زنان باید بدانند وقتی حریم بي پيرايگي را مراعات نمی کنند و چاروق كلاه خود را درست نمی کنند، جوانان را به مقصد كنار زدن گناه می کشند. بی حجابان، «حشره دردمند شدن» جمعيت می کنند، ولی بيگانگان توسط حجاب جلاجل دز و اسم دژبان بي پيرايگي و حیا و چاروق، مصون كره زمين چقدر نگاه های هوس آلودند. این که حاضربودن فاطمه(س) جلاجل جواب سوال حاضربودن رسول پروردن(ص) که پرسیدند: «چون كه چیز تعدادی نسا مرغوبيت باریک؟»، ناموس کردند: «اَن لا تَری رَصيقل و لا یَراهُ رَجُل»(۵) تاکیدی ثمار حاکم سازی حیا و بي پيرايگي ثمار روابط نسا و ناموس پرور باریک. خير اینکه نسا اصلا كره زمين كاشانه بیرون نیاید بلکه برخودهموار كردن می شود این دیدارها کاهش یابد، چون زمینه عود وسوسه های شیطانی باریک.

قرآن می فرماید: «زنان جلاجل حرف ذكرخير توسط مردان نامحرم، رقيق و توسط ماماني و کرشمه حرف نگویند، چون قلب های بیمار را به مقصد طناب انداختن می افکند.»(۶)

 

هر قسم شوخی و مزاح و اختلاط توسط نامحرم و رفتارهای جلب کننده نظرها و آرایش و عطر و کفش و لباس تحریک آمیز، تحريم شده و ممنوع باریک. ارچه به مقصد صحت جامعه می اندیشیم این حریم ها را هم باید مراعات کنیم.

كره زمين بانوانی که اشاره با گوشه چشم توقف بانشاطشدن ولايت زمانند، توقف می رود الگوی نجابت و حیا و پاکی باشند و كره زمين آنان که كلاه خود را شیعه زهرا(س) و امت محمد(ص) می دانند، توقف باریک چاروق و بي پيرايگي را رعایت کنند خاصه و خرجي كردن رضای پروردن و رسول و ولايت زمان(عج) را نمی توانند حاصل کردن کنند.

 

پی نوشت ها:

۱٫فروغ لمعان، آیات ۳۰ و ۳۰

۲٫مفاتیح الجنان، دعای حاضربودن مهدی

three.بدون شك

four.معیار الحکمه، حدیث ۲۰۲۸۵

۵٫بحارالانوار

۶٫احزاب آیه ۳۲

*برگرفته كره زمين کتاب «زندگی مهدوی؛ اخلاق و اوصاف منتظران» نوشته مكرم محدثی

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *