خانه / اخبار مهدویت / برخی نکات درباره ی جوجه کشی مرغ:

برخی نکات درباره ی جوجه کشی مرغ:

برخی نکات درباره ی جوجه کشی مرغ:

در این قسمت نکاتی در رابطه با جوجه کشی مرغ ذکر خواهیم نمود. در جوجه کشی مرغ یکی از مهمترین نکات ، انتخاب مرغ مادر برای استفاده از تخم آن در دستگاه جوجه کشی است. مرغ مادر باید شرایط زیر را داشته باشد تا هنگام استفاده از تخم نطفه دار آن، بیشترین بهره وری از دستگاه جوجه کشی داشته باشیم.
سن: بهترین تخم برای ماشین جوجه کشی مربوط به مادر زیر دو سال سن است. تخم مادرهای پیرتر بعلت نداشتن کیفیت پایین تر برای استفاده در فرآیند جوجه کشی کیفیت کافی برای بهره وری بالا را ندارند.
تغذیه: تغذیه یکی از فاکتورهای مهم در جوجه کشی است.هر چه مرغ مادر تغذیه بهتری داشته باشد تخم های با کیفیت تری می گذارد.
بستر: هر چه بستر نگهداری مرغ مادر تمیز تر باشد آلودگی تخ مرغ ها کمتر است و در نتیجه تخم های سالم تری برای استفاده در ماشین جوجه کشی خواهیم داشت. این نکته همچنین باعث کاهش بیماری هایی می شود که از مادر به جنین منتقل می گردند.
نسبت: نسبت بین مرغ و خروس نیز نقش مهمی در نطفه دار بودن تخم مرغ دارد. کم بودن تعداد خروس باعث کاهش نطفه داری می گردد. یک عدد خروس برای چهار الی پنج مرغ مناسب است اما این رقم می تواند تا ده مرغ نیز افزایش یابد. با رعایت این نکته در جوجه کشی مرغ، تخم مرغ های بهتری برای استفاده در ماشین جوجه کشی خواهیم داشت. همچنین دانستن این نکته نیز جال است که نطفه داری مرغ و خروس های آزاد بیشتر از مرغ و خروس های در قفس می باشد.
بخش دیگری که در جوجه کشی مرغ از اهمیت برخوردار است انتخاب تخم مرغ در میان تخم مرغ هاست. در انتخاب تخم مناسب جهت جوجه کشی بوسیله دستگاه جوجه کشی، تخم هایی که دارای شرایط زیر می باشند به درصد بهره وری دستگاه جوجه کشی می افزاید.
تخم ها شکل منظم داشته باشند.
پوسته آنها ضخیم، نازک و یا ترک خورده نباشد
پوسته تخم ها تمیز باشند
از گله مناسب تهیه شده باشند
درون یخچال و یا محیط خیلی طرد قرار نگرفته باشند.

دستگاه جوجه کشی
در اینجا به نکات فوق جهت استفاده بهتر در دستگاه جوجه کشی بسنده می نماییم. سایر نکات در رابطه با جوجه کشی مرغ را می توانید در قسمت اصول جوجه کشی مرغ مطالعه نمایید.
در ادامه به صورت اجمالی به بررسی جوجه کشی اردک توسط دستگاه جوجه کشی تولید شده توسط شرکت طیور ماشین ابزار خواهیم پرداخت.
برای جوجه کشی اردک نیز می توانید از دستگاه جوجه کشی و ماشین جوجه کشی طیور ماشین ابزار استفاده نمایید. دانستن نکات زیر در جوجه کشی اردک حائز اهمیت است تا شما بتوانید هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی ، بهره بیشتری از دستگاه خود ببرید و تعداد جوجه اردک سالم تری در مقایسه با حالت عادی داشته باشید.در جوجه کشی اردک اگر تخم ها را انبار می کنید باید در دمای بین ۱۲ الی ۱۷ درجه نگهداری شوند و اگر این انیار کردن کمتر از سه روز باشد نیاز به چرخاندن تخم ها نیست در غیر اینصورت نیاز است که روزانه یک بار تخم ها را چرخاند تا نطفه آن برای استفاده در ماشین جوجه کشی از بین نرود.تخم هایی که بیشتر از یک هفته نگهداری می شوند از باروری کمتری برخوردار هستند.
طوله دوره جوجه کشی غاز بطور معمول ۳۱ روز هم طول خواهد کشید. برای استفاده از دستگاه جوجه کشی در تولید جوجه غاز لازم است نکات دیگری نیاز در نظر داشته باشید یعنی علاوه بر دقیق بودن دستگاه از لحاظ دما و رطوبتی باید به نکات دیگری هم توجه کرد و این نکات اصلا به مارک دستگاه ربطی ندارد و برای تمامی دستگاه های جوجه کشی یکسان است. که در قسمت اصول جوجه کشی غاز به طور کامل شرح داده شده است.
از دیگر پرندگانی که می توان به وسیله دستگاه جوجه کشی تولید نمود، بلدرچین است. در رابطه با این پرنده نیز نکاتی را باید در نظر گرفت تا بیشترین باردهی را هنگام جوجه کشی داشته باشیم.
در جوجه کشی بلدرچین و بسیاری پرندگان دیگر سن پرنده مادر که از تخم های آن برای استفاده در دستگاه جوجه کشی استفاده می شود بسیار مهم است. همچنین تغذیه مادر از اهمیت بسیاری برخوردار است و اگر تغذیه فقیر داشته باشند تخم ها باروری مناسب نخواهند داشت.
در رابطه با جوجه کشی سایر پرندگان بوسیله ماشین جوجه کشی طیور ماشین ابزار نیز می توانید از بخش اصول جوجه کشی بصورت کامل مطالعه نمایید. همچنین می توانید از سایر منابع آموزشی استفاده نمایید.
برای سفارش دستگاه جوجه کشی کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *