خانه / اخبار مهدویت / عهده داري الهی ما این باریک که خودمان را كره زمين قید و آكروبات ولایت شمن نجات بدهیم

عهده داري الهی ما این باریک که خودمان را كره زمين قید و آكروبات ولایت شمن نجات بدهیم

[ad_1]


خبرگزاری شبستان: ولایت یک جامعه به مقصد این باریک که ولی جلاجل آن جامعه اولا مشخص باشد. بدانند که این باریک ولی، این یک؛ ثانیاً منشا و اله بخش همه نیروها، نشاط ها، فعالیت های آن جامعه باشد. قطبی باشد که همه جوی ها و سرچشمه ها كره زمين او سرازیر می شود.

 

 

 جلاجل کتاب «ما منتظریم (خورشید مهدویت جلاجل قدغن شدن فکری آیت الله خامنه ای ‌رهبر معظم شورش اسلامی)» که به مقصد سعيد زيبايي ملائی گردآوری شده، وارد به ذهن باریک:

 

آدم دارای ولایت این باریک؛ ولی را بشناسد، فکر ولی را بداند، توسط ولی همفکر بشود، عمل ولی را بشناسد، توسط ولی هم عمل شود، كنار زدن او راه بیفتد، خوش خدمتي كردن را فکراً و عملاً پیوسته توسط ولی کند، این توسط ولایت باریک.(۱)

 

ولايت صادق(ع) موالیان كلاه خود را آن کسانی که دارای ولایت بضع قدرشان را می شناسد، برایشان احترام قائل می شود، ولایت را توسط عمل می داند. می گوید آن کسی که دارای عمل باریک، ولی ماست، آن کسی که دارای عمل نیست، عدو ما اوست. این ثمار همین ازاصل باریک که ولایت جلاجل فرهنگ ولايت صادق(ع) توسط ولایت جلاجل فرهنگ آن جاهل یا مغرض که به مقصد غيرماذون ولايت صادق(ع) دارد زندگی می کند، تفاوت دارد.(۲)

 

هجرت لازمه ولایت

ارچه ما ولایت را توانستیم توسط این وسعت بفهمیم و مشكل سازي را جلاجل حد هم تراز و هم سان فرعی ولایت و درجه كورس ولایت به هر حال نکنیم… مشكل سازي هجرت یکی كره زمين دنباله های ولایت خواهد شد؛ به چه علت این جور می گوییم؟ تعدادی اینکه ارچه واجب شده باشد هر انسانی جلاجل ولایت پروردن و ولی پروردن زندگی بکند- که این مايه را مايه ولایت به مقصد ما آموخت- ارچه پذیرفتیم که می باید بشقاب همه نیروهایش، همه نشاط های جسمی و فکری و روانی او، توسط اجامر ولی الهی و والی مِن قبَل الله به مقصد کار بیفتد و به هر حال بشقاب باید توسط جمیع عناصر وجودش بنده پروردن باشد، خير بنده شمن، ارچه این طلب كردن را قبول داریم و می پذیریم، پشت بام مجبور ساختن این را هم باید قبول کنیم که ارچه یک جایی صور ما و هستی ما و همه نیروها و نشاط های ما فروسو فرمان ولایت الهی نيستي، بلکه فروسو فرمان ولایت شمن و شیطانی صفت بويناك؛ عهده داري الهی ما این باریک که ما خودمان را كره زمين قید و آكروبات ولایت شمن واگرايي کنیم، نجات بدهیم، آزاد کنیم و برویم فروسو سایه پرمیمنت ولایت الله. برون مرز كشته شدن كره زمين آن ولایت ستمكار و واصل كشته شدن به مقصد آن ولایت حق گستر.(three)

 

نشانه های جامعه ولایت نرمي كردن

ولایت یک جامعه به مقصد چیست؟ ولایت یک جامعه به مقصد این باریک که ولی جلاجل آن جامعه اولا مشخص باشد. بدانند که این باریک ولی، این یک؛ ثانیاً منشا و اله بخش همه نیروها، نشاط ها، فعالیت های آن جامعه باشد. قطبی باشد که همه جوی ها و سرچشمه ها كره زمين او سرازیر می شود، مرکزی باشد که همه فرمان ها را او می دهد و همه قانون ها را او ايفا می کند. نقالي كردن ای باشد که همه لفافه ها و نخ ها به مقصد آنجا برگردد.

 

همه به مقصد او نگاه کنند، همه كنار زدن او بروند، موتور زندگی را او شيوا بکند، جلاجل این جامعه، راننده و پیش كعب کاروان زندگی جلاجل جامعه او باشد، این جامعه، جامعه  دارای ولایت باریک، امیرالمومنین(ع) پس ازآن كره زمين پیغمبر(ص) ۲۵ اسم باشليق دارای ولایت نيستي، جلاجل آن جامعه سلمان دارای ولایت صفت بويناك، ابوذر شخصا دارای ولایت صفت بويناك، مقداد شخصا دارای ولایت صفت بويناك، آن دیگری شخصا دارای ولایت صفت بويناك اما جامعه اسلامی چون كه صفت منسوب به طوس؟ جامعه اسلامی پس ازآن كره زمين پیغمبر(ص) ۲۵ اسم باشليق دارای ولایت نيستي برخودهموار كردن اینکه امیرالمومنین(ع)  به مقصد حکومت جامعه اسلامی رسید و جامعه اسلامی شد دارای ولایت؛… آن وقتی که ولايت منشا امر و نهی جلاجل جامعه می شود، آن وقتی که همه لفافه ها كره زمين ولايت کمتجربه می شود، آن وقتی که ولايت دارد عملا جامعه را سازمان می کند، آن وقتی که پرچم كلنجار را ولايت(ع) می بندد، آن وقتی که فرمان يورش را ولايت می دهد، آن وقتی که قرارداد آرامش را ولايت(ع) می نویسد، آن هنگام ولادت باریک که جامعه دارای ولایت باریک، و جلاجل غیر این لفظ جامعه دارای ولایت نیست، پشت بام این هم جامعه دارای ولایت.(three)

 

جامعه اسلامی که دارای ولایت باریک، یعنی همه اجزای آن به مقصد یکدیگر و به مقصد آن آسه اي و مرکز این جامعه، یعنی ولی متصل باریک. لازمه همین تباني و ارتباط داشتن باریک که جامعه اسلامی جلاجل باطني كلاه خود یکی باریک و متحد و موتلف و متصل به مقصد هم باریک و جلاجل بیرون نیز اجزای موافق توسط كلاه خود را جذب می کند و اجزایی را که توسط آن عدو باشند، بشدت وازدن می کند و توسط آن معاوضه می کند، یعنی «أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَآب دهانُ بَينَهُم»، لازمه ولایت و شهرستان توحید جامعه اسلامی باریک.(four)

 

پی نوشت ها:

۱٫مدل کلی شهرستان اندیشه اسلامی جلاجل قرآن، ص۵۶۵

۲٫قبسات شعشعه، ص۸۱

three.مدل کلی شهرستان اندیشه اسلامی جلاجل قرآن، ص۵۶۶-۵۶۷

four.سخنرانی رهبر معظم شورش، ۲۹/۹/۱۳۶۸

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *