خانه / اخبار مهدویت / حاضربودن دليل علیه السلام را به مقصد این دلیل «بقیةالله» می نامیم

حاضربودن دليل علیه السلام را به مقصد این دلیل «بقیةالله» می نامیم

[ad_1]

 

 

رديف نظامي مهدویت خبرگزاری شبستان: قرآن کریم جلاجل سوره مبارکه هود آیه ۸۶ می فرماید: «بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنينَ وَ ما أَنَا عَلَيْکُمْ بِحَفيظٍ ؛ آنچه داروي تقويتي برایتان باقی می گذارد در عوض شما مرغوبيت باریک ارچه ایمان دارید و منبرها ثمار شما گمارده و مامومي نیستم مادام مواظب ایمان و عمل و متصدی تلافي و کیفر شما باشم.»

 

«بقیة الله» جلاجل این آیه به مقصد معنای درآمد و سودی باریک که كره زمين یک سرمایه حلال و خداپسندانه در عوض بشقاب باقی می ماند و صد درصد حلال باریک. اما جلاجل روایات به مقصد هر صور مبارکی که به مقصد اجامر داروي تقويتي در عوض بشریت باقی می ماند، «بقیة الله» كلام می شود؛ كره زمين يكباره سربازان مومنی که پیروزمندانه كره زمين جبهه كلنجار برمی گردند؛ کمک به مقصد اجامر الهی باقی مابقي بضع.

 

به مقصد ولايت عصر علیه السلام نیز «بقیة الله» می گویند؛ چون آن صور شریف به مقصد خواهان شدن داروي تقويتي در عوض هدایت مردم ذخیره شده باریک. حكماً به مقصد سایر معصومین علیهم السلام نیز لقب «بقیة الله» داده شده باریک. (۱)

 

ولايت باقر علیه السلام فرمود: «قائم چون ظهور شود، تکیه به مقصد كاشانه کعبه زند و سصد وسیزده نامويه گرد او مهيا شوند. اولا سخنش این آیه باشد «بَقیّّة َاللهِ خَیرٌ لَکُم إن کُنتُم مُومِنِینَ» آن وقت گوید منبرها بقیة الله و دليل پروردن و خلیفه او ثمار شما هستم، هیچ مومنی نباشد مگر آن که به مقصد این درگيري او را سلامي دهد: السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه. (۲)

 

 

پی نوشت ها:

۱٫ کنزالدقائق، ج۶، ص۲۲۶    

۲٫ کمال الدین و جمعناتمام النعمة، ج ۱، ص ۳۳۱     

 

*پرتوی كره زمين آیه های مهدوی. دليل الاسلام قرائتی   

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *