خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: انتظار واقعی دین و سیاست را از هم جدا نمی کند/بصیرت شاهراه زمینه سازی ظهور است

خبر جدید: انتظار واقعی دین و سیاست را از هم جدا نمی کند/بصیرت شاهراه زمینه سازی ظهور است

[ad_1]

 

تحمیل اسلام آمریکایی و انگلیسی از سوی استکبار جهانی

وی با بیان اینکه برای دشمن شناسی در مهدکودک ها، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، مساجد و عموم مردم باید برنامه ریزی هایی داشته باشیم، تصریح کرد: دشمن واقعی امروز، استکبار جهانی است که همواره تلاش می کند تا اسلام آمریکایی و انگلیسی را در جامعه ما، با استفاده از امپراطورهای رسانه ای خود تحمیل کند.

موسوی نسب با اشاره به اینکه اگر معرفت نسبت به دشمن واقعی نداشته باشیم، یقینا آسیب پذیر خواهیم بود، افزود: در مقابل این آسیب پذیری، برنامه ریزی جدی در عرصه های فرهنگی باید داشته باشیم و این برنامه ریزی ها باید براساس نگاه مهدویت ناب تنظیم شود.

 

در زمینه دشمن شناسی نگاه مان به ولی فقیه باشد

این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت اضافه کرد: امروز در دنیای غیبت امام زمان(عج) قرار داریم و نواب عام حضرت(عج) به عنوان جانشینان ایشان معرفی شدند و ولایت فقیه، مصداقی از آن است لذا اگر در زمینه دشمن شناسی نگاه ما به مرجعیت دینی که احاطه بر دشمنان دارد، باشد، می توانیم آنها را صحیح بشناسیم.

وی ادامه داد: الحمدلله امروز رهبری مدیر و مدبر بر راس این حکومت اسلامی قرار دارد که نگاه امام خمینی(ره) را همواره پیگیری می کند و دشمنانی که امام معرفی کرد، در بیانات و نگاه ایشان نیز تبلور دارد و ما نیز باید بصیرت داشته باشیم و نسبت به این موارد حساس باشیم.

 

ماموریت دستگاه های فرهنگی در زمینه دشمن شناسی

موسوی نسب گفت: تمام مجموعه های فرهنگی ما باید نسبت به بیانات مقام معظم رهبری برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانیم اسلام ناب تعریف شده از سوی امام(ره) را پیاده کنیم و برای گسترده  شدن عدالت جهانی که در تمام کتب آسمانی و روایات وعده داده شده است، زمینه ساز باشیم.

 

تبیین ولایت فقیه و استکبارستیزی از وظایف منتظران ظهور

وی در پاسخ به این سوال که آیا تبیین ولایت فقیه و استکبارستیزی از وظایف منتظران محسوب می شود، گفت: یکی از رسالت های مهم منتظران، معرفت نسبت به امام زمان(عج) است و از دل مهدویت ناب، ولایت فقیه ایجاد می شود، زمانی که اصل و مبنا را شناختیم، نسبت به نائب امام زمان(عج) هم معرفت پیدا خواهیم کرد، بنابراین، برنامه ریزی پیرامون تبیین این نائب حضرت(عج)، از جمله رسالت های مهم ماست.

 

تبعیت از ولایت فقیه عمل به دستورات حضرت حجت(عج) است

موسوی نسب با بیان اینکه بعد از معرفت، محبت ایجاد می شود و پس از این موارد، ولایت پذیری و اطاعت به وجود خواهد آمد، افزود: مرحوم محمدتقی اصفهانی در بخش هشتم جلد دوم کتاب «مکیال المکارم» اشاره می کند که «امروز نسبت به امام حی و حاضر خود، ۸۰ وظیفه داریم و اولین تکلیف، معرفت است و معرفت نسبت به حضرت(عج)، لازمه اش معرفت نسبت به دستورات و سیره ایشان است» که یکی از دستورات حضرت(عج)، ارجاع مردم در دوران غیبت کبری، به نواب عام و در راس آنها ولایت فقیه است.

 

هیچ آسیبی جامعه ما را با تبعیت از ولایت تهدید نخواهد کرد

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان رضوی اضافه کرد: امروز اگر هدف ما تبیین فرمایشات حاکم اسلامی یعنی مقام معظم رهبری باشد و همواره بصیرت نسبت به ایشان داشته باشیم، در زمینه ولایت پذیر کردن همگان، مسئولیت داریم و باید در تبیین این جایگاه در جامعه و در تمامی مقاطع و سنین مختلف تلاش کنیم زیرا اگر نگاه ما به ولایت باشد، هیچ آسیبی جامعه ما را تهدید نخواهد کرد.

 

تبیین اسلام ناب راه مقابله با تبلیغ اسلام آمریکایی

وی با بیان اینکه در هر زمانی که نسبت به ولایت کوتاهی کردیم، ضربه های مهلکی خوردیم، تصریح کرد: تجربه نشان داده است، در مقابل اسلام آمریکایی و انگلیسی که امروز همگان در جهت تبیین این نوع اسلام متحد شده اند، باید تبیین اسلام ناب را در دستور کار خود قرار دهیم و یکی از مجموعه های مهم این اسلام ناب، ولایت فقیه و مرجعیت دینی است.

موسوی نسب با اشاره به اینکه در زمینه انتظار، معرفی اسلام ناب ضرورت دارد، تصریح کرد: این اسلام ناب را باید از نزدیک ترین افراد به امام زمان(عج) که مقام معظم رهبری و ولایت فقیه است، بدست آوریم و ایشان همواره شاخص هایی را در فرمایشات خود بیان می کنند و به معرفی دوست و دشمن می پردازند لذا باید تمام مجموعه های فرهنگی نسبت به این نگاه، برنامه ریزی داشته باشند.

 

انتظار واقعی دین و سیاست را یکی می داند

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا انتظار فرج بدون تلاش و اقدامات سیاسی قابل قبول است، تصریح کرد: انتظار واقعی دین و سیاست را یکی می داند و انتظار منفی، دین را از سیاست جدا می کند که همان نگاه اسلام آمریکایی است و ما اگر بخواهیم، به اسلام ناب توجه داشته باشیم، باید به سبک زندگی رسول گرامی اسلام(ص) به عنوان اولین شخصیت اسلام توجه داشته باشیم که در کنار دین، مسائل سیاسی را نیز پیگیری می کردند و در دوران امیرالمومنین امام علی(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع)، دین و سیاست با یکدیگر برنامه ریزی می شدند و دغدغه اهل بیت(ع) فرضاً در قیام امام حسین(ع) هم بحث حکومت و هم دین است.

موسوی نسب ادامه داد: این نگاه جداسازی دین از سیاست، خلاف انتظار واقعی است و منتظر واقعی کسی است که دینش همراه سیاستش باشد و در این صورت می توان به اسلام ناب محمدی، عمل کرد.

 

همراهی دین و سیاست، جامعه را از آسیب ها مصون می کند

وی با بیان اینکه اسلام آمریکایی، تشیعی را معرفی می کند تا دین را از سیاست جدا کند، ابراز کرد: این افراد با شبکه های اطلاع رسانی و ماهواره ای خود به تبلیغ این نگرش می پردازند و تلاش دارند حتی اختلافات فرقه ای را میان مسلمانان به وجود آورند و این نگاهی است که انتظار منفی را در پی دارد، اگر بنا داریم به انتظار مثبت برسیم، باید دین و سیاست ما همراه هم باشد و در این صورت از آسیب ها مصون خواهیم بود.

موسوی نسب با اشاره به وظایف سیاسی منتظران برای زمینه سازی ظهور امام زمان (عج)، تصریح کرد: همواره دغدغه مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره)، معرفی اسلام ناب محمدی به جهانیان بوده است، امروز رسانه های ما اعم از صداوسیما، جراید و شبکه های بین المللی وظیفه خطیری دارند و باید اسلام ناب را به جامعه جهانی معرفی کنند.

وی ادامه داد: یکی از رسالت های ما این است که همچون دشمن که از توانمندی های رسانه ای استفاده می کند، برنامه ها و حرف های خود را از طریق هنر و رسانه به جامعه جهانی منتقل کنیم و عدالت نابی را که همه چشم انتظار آن هستیم و در پایان تاریخ رقم خواهد خورد، به جهانیان معرفی کنیم.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان رضوی اضافه کرد: اسلامی که دشمنان معرفی می کنند، جز جنگ و خونریزی به همراه نخواهد داشت، در حالی که اسلام ناب تماماً رحمت و مغفرت است.

 

بصیرت دینی و سیاسی جامعه را در مقابل تهدیدات دشمن مصون می کند

وی در پاسخ به این سوال که بصیرت در دنیای کنونی چه اهمیتی دارد و در مختصات انتظار دارای چه جایگاهی است، گفت: بصیرت ریشه در قرآن و روایات اسلامی دارد و همواره دغدغه مقام معظم رهبری بوده است که اگر جامعه نسبت به مسائل دینی و سیاسی بصیرت داشته باشد، جامعه اسلامی در برابر شیطنت های تهدیدکننده امروز، مصون خواهد بود.

 

حوزه و دانشگاه بصیر جامعه را از اضمحلال مادی نجات می دهد

موسوی نسب با اشاره به اینکه برای بصیرت شاخصه های مختلفی می توان تعریف کرد، ادامه داد: اگر حوزه بصیر یا همان حوزه انقلابی داشته باشیم، دانشگاه بصیر و مجموعه های علمی بصیر داشته باشیم، بسیاری از چالش های ما مرتفع خواهد شد و این نگاه مادی گرایی که در حال اضمحلال جامعه است، از بین خواهد رفت.

 

مشکلات امروز جهان اسلام، ناشی از بی بصیرتی است

این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت بیان کرد: بصیرت کامل نسبت به اسلام ناب و ولایت فقیه، می تواند ما را به اهداف عالیه برساند و در غیر این صورت همچون طول تاریخ دچار مشکلات گوناگونی خواهیم شد زیرا اگر در واقعه عاشورا یا دیگر وقایع تلخ تاریخ اسلام، بصیرت وجود داشت، این اتفاقات رخ نمی دادند.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی اگر اتحاد و انسجام را همراه با بصیرت داشته باشیم، بر تمام جهان کفر غالب خواهیم شد زیرا بسیاری از مشکلات امروز جهان اسلام، ناشی از بی بصیرتی است.

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *