خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: شیوه برخورد با کسانی که ادعای ملاقات امام عصر(عج) را دارند!

خبر جدید: شیوه برخورد با کسانی که ادعای ملاقات امام عصر(عج) را دارند!

[ad_1]


  اگر كسی مدعی ملاقات دائمی است و این‌گونه وانمود می‌كند كه دائماً با حضرت حجت(عج) ارتباط دارد و هر‌گاه كه اراده كند می‌تواند خدمت امام(عج) برسد و واسطه بین مردم و ایشان باشد، چگونه باید با او برخورد شود؟!

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مسجد جمکران، این سوال شاید برای بسیاری از ما وجود داشته باشد که در برخورد با افرادی که ادعای رویت و ارتباط با امام زمان علیه السلام را دارند چه باید کرد و وظیفه ما چیست؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت: اولاً: مساله رویت این طور نیست كه به اختیار انسان باشد و هر گاه كه اراده ملاقات كند برای او حاصل شود، بلكه وابسته به یك سری شرایط و مصالح خاصی است كه اگر آماده شود حضرت مهدی(عج) مقدمات ملاقات را فراهم می‏‌سازد.

 

ثانیاً: اگر كسی مدعی ملاقات دائمی است و این‌گونه وانمود می‌كند كه دائماً با حضرت حجت(عج) ارتباط دارد و هر‌گاه كه اراده كند می‌تواند خدمت حضرت ولیعصر(عج) برسد و واسطه بین مردم و ایشان باشد، او مطابق توقیعی كه حضرت ارواحناه فداء به علی بن محمّد سمری داشته‌اند كذّاب است و لذا باید او را تكذیب كرد.

 

ثالثاً: باید مدعی ملاقات را امتحان و آزمایش كرد، آیا از حیث عمل به موازین اسلامی پایبند است؟ آیا هدفش ریا و جذب مردم و انحراف در جامعه نیست؟ و… زیرا باید برای ملاقاتِ خوبان، در ابتدا با آنان سنخیت پیدا کرد.

 

منبع: کتاب «موعودشناسی و پاسخ به شبهات» نوشته علی اصغر رضوانی

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *