خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: فتنه‌های فرهنگی و سیاسی آخرالزمان

خبر جدید: فتنه‌های فرهنگی و سیاسی آخرالزمان

[ad_1]

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

دیروز و امروز و فردای ما آکنده از خطرات و فتنه هایی است که متاسفانه گاهی از ناحیه خودی ها صورت می گیرد! خودی هایی که نفاق و انحطاط فکری و سیاسی، آنها را به اقداماتی ویرانگر و اختلاف برانگیز و خصومت آمیز سوق می دهند:

 

۱- سنت شمردن کژراهگی و انحطاط

چگونه خواهید بود، زمانی كه فتنه ‏ای شما را در برگیرد كه در آن كودكان بیش از آن به نظر می‏ رسند كه هستند [سنّ و سالشان بیشتر به نظر می‏ رسد] و جوانان به پیری می‏ رسند. مردم به كژراهه می ‏روند و آن را چونان سنّت خویش می‏ گزینند و هر گاه بخشی از آن به روش درست تبدیل گردد، گفته می‏ شود سنّت دگرگون شده است و این در نظر مردم كاری زشت آید و در پی آن، بلایا شدّت یابند و نسل به اسارت برده شود. سپس فتنه و آشوب آنان را بكوبد؛ چنان كه آتش هیزم را می‏ كوبد و آسیاب طعمه خود را. آنها دین می‏ آموزند؛ امّا نه برای خدا و دانش می‏ جویند؛ امّا نه برای عمل و به وسیله كار آخرت، دنیا را می ‏طلبند.

 

۲- التقاط فرهنگي

چيزي از مشرق و چيزي از مغرب بياورند (از مرام‌ها و روش‌ها) و امت اسلام را به آن آلوده کنند. اي وای به حال ضعيفان امت از ايشان و اي واي بر ايشان از خدا!!

 

۳- اسلام ظاهری، تظاهر به اسلام و غربت آن

«از دين نماند مگر اسم او‌» و «اسلام غريب شود؛ چنان‌که در اول غريب بود‌»؛ و «دين از طرف مردم جا خالي کند، چنان‌که آب از ظرف خالي مي‌شود هنگام وارونه کرد» و «خود را اهل اسلام بنامند؛ اما دورترين مردم باشند از وي».‌

 

۴- تزلزل و رأی شخصی در دين

«آثار بزرگ و دين، کهنه و مندرس گردد» و «دين را به دنيا بفروشند»‌‌ و «دين را ترک گفته و به دنيا بچسبند» و «آخرت را ترک گفته و به دنيا رکون کنند»؛ و «دين مردم به رأي ايشان باشد، کتاب و احکام آن تعطيل شود»!!

 

۵- قبیله گرایی و دنیاگرایی در حکومت

«اگر دنيايشان سالم باشد، هر چه از دين تلف شود، پروا نکنند» و «حکومت و ولايت را در مازاد (مزايده)گذارند»‌‌ و «هر کس بيشتر رشوه دهد، يا عهده دار امر بيشتري شود، به رياست منصوب شود»!!‌‌

 

۶- زد و بند حکومت گران با اهل فسق و بدعت

«واليان ميراث را به اهل فسق و جرأت بر خدا مي‌دهند»‌‌ و «واليان…از اهل فسق و جرأت…؛ چيزي مي‌گيرند و ايشان‌را به‌ خود وا مي‌گذارند که آنچه خواهند بکنند»‌‌ و «رأي و بدعت و تغيير حلال و حرام» رايج مي گردد؛ و «احکام باطل شود و اسلام، رو به ضعف نهد»‌‌ و «بدعت‌ها ظاهر شود» و «بدعت سنّت شود و سنّت، بدعت»!!‌‌

 

۷- جابه‌جايي احكام و غالبیت منکرات

«حلال را حرام کنند» و «حرام حلال شود و حلال حرام»‌‌ و «منکرات نمايان گردد و مردم امر به منکر کنند» و «امر به معروف نهی شود»؛ و «از معروف نهي کنند»‌‌ و «منکر معروف و معروف منکر شود»‌‌ و «امر به معروف و نهي از منکر را منکر شمارند» و «امرکننده به معروف ذليل باشد»‌‌ و «اگر کسي به حق تکلم کند، يا امر به معروف و نهي از منکر کند، ديگري به سوي او برخيزد و او را نصيحت کند که اين امر از تو برداشته است» و «نه در مردم و نه در هيچ بلدي چيزي منکرتر از معروف و معروف‌تر از منکر نباشد»!!‌‌

 

۸- خواري و تحقیر حزب الله و پيروان دولت حق

«مؤمن غمگين، حقير و ذليل باشد» و «مؤمن تحقير شود و فاسق توقير»؛ و «صاحب مال از مؤمن عزيزتر باشد»؛ و «هر گونه خواري از مردم زمان به مؤمن برسد» و «مؤمن مستضعف و فاسق، با شرافت باشد»؛ «هرگونه خواري از مردم زمان به مؤمن برسد»؛ «هر گونه خواري از مردم زمان به مؤمن برسد»!!

 

۹- عزت پيروان دولت باطل

 امام صادق(ع) فرمودند: «حق و باطل، هر كدام دولتي دارند و پيروان هر يك در دولتِ ديگري خوار است». از جمله ذلت و خواري پيروان حق و دولت آن قبل از ظهور است.

 

۱۰- پیروی از هواها و تظاهر

«کار مردم بر ريا باشد که هيچ خدا را منظور نکنند و خوف از خدا هم در دلشان نباشد» و «پيروي هواهاي خود کنند» و «به هواها و ميل‌هاي مردم رفتار کنند»!!

 

۱۱- وعده های دروغین حکومت گران

«مردم‌ حريص خواهند شد بر حکومت و امارت؛ پس هر کس که از او بدوشند، حال او در امارت نيک خواهد بود، و آن‌کس که از او بهره‌اي نباشد، روزگارش بد باشد و به امارت نرسد»؛ و «بر‌ خود والي کنند و امر خود و دين خود را بر عهده کسي گذارند که در ميان ايشان به مکر، منکر، رشوه و قتل عمل کند؛ گويا ايشان امام و پيشواي قرآن‌اند و قرآن امام و پيشواي ايشان نيست»!!

 

۱۲- ناشايسته گرايي

«رويبضه( كساني كه حق تكلم ندارند) در امور عامه مردم تکلم کنند» و «بر‌‌ خود مقدم کنند کسي را که افضل ايشان نيست»؛ و «اشراف(حقيقي‌) ذليل شوند، و بي حسب و نسب‌ها بلندي يابند»؛ و «اشرار بر اخيار، مسلط شوند»!!

 

۱۳- اختلاف اجتماعي

«به خدا قسم! اختلاف شيعه آرام نمي‌‌گيرد؛ به همين جهت صاحب شما پنهان مي‌گردد و پنهان مي‌ماند»!!

 

اینها تنها گوشه ای از صدها روایت آخرالزمانی است که در هر دوره ای می تواند مصداق داشته باشد و منتظران باید در هر لحظه و در هر موقعیتی باید مواظب و مراقب این فتنه های ویران گر باشند که عموما هم از ناحیه خودی ها شکل می گیرد!!

 

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *