خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: قرارگاه فرهنگی ظهور کجاست؟!

خبر جدید: قرارگاه فرهنگی ظهور کجاست؟!

[ad_1]

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

 

یکی از پیشگویی های روشن و قطعی پیشوایان معصوم(ع)، افاضه و گسترش علم از قم به سراسر عالم است. در كتاب «تاريخ قم» از امام صادق(ع) نقل شده است كه «در زمان غيبت، قم و مردم آن، حجّت روى زمين خواهند بود. چون علم از كوفه، رخت بر مى بندد و در قم آشكار مى شود، سپس از آن جا به ديگر مناطق منتشر شده و مشرق و مغرب را فرا مى گيرد. آن گاه قائم(ع) ظهور خواهد كرد.»

اين مطلب، واقعيتى است كه  بخش مهمی از آن آشكار شده و به حقيقت پيوسته است. دليل و قرينه اى براى جعل و وضع آن هم نيست؛ زيرا آن زمان كه اين مطلب نقل شده است، كسى گمان نمى كرد كه قم، مركزى براى علوم آل محمّد صلى اللّه عليه و آله شود. بنابراين، دليلى براى ردّ اين خبر وجود نخواهد داشت و آن را بايد از اخبار غيبى اى كه ائمّه(ع) از آن اطلاع داشته و اعلام كرده اند، دانست.

امّا اينكه انتشار علوم از قم، نشانه اى براى ظهور باشد و اين كه فاصله اين رويداد با ظهور چه قدر است، روشن نيست. منافاتى ندارد كه زمانى طولانى بگذرد و آن گاه ظهور واقع شود. يعنى نمى توان از اين خبر، توقيت را برداشت كرد؛ امّا كليت آن، قابل پذيرش است. آنچه در این زمینه مهم است، بهره مندی از ابزار و فناوری های نوین برای تحقق کامل و فراگیر این امر برای عموم مردم حق طلب و تشنه حقایق دینی است. به یقین بهره مندی از محتوای غنی و متقن و استفاده از ادبیات روز، در این زمینه موثر خواهد بود. این زمینه سازی فرهنگی و نوعی انقلاب فکری و معرفتی در جهان است تا کم کم زمینه های سیاسی و نظامی انقلاب جهانی فراهم شود! به همین جهت قم باید قرارگاه فرهنگی ظهور باشد!

 

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *