خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: نحوه همراهی حضرت عیسی(ع) با امام زمان(عج)

خبر جدید: نحوه همراهی حضرت عیسی(ع) با امام زمان(عج)

[ad_1]


  شبستان: با مراجعه به روایات، نام بعضی از پیامبران الهی را می توان یافت که در حکومت امام مهدی(عج) حضور خواهند داشت و آن حضرت(عج) را یاری خواهند کرد. مهم ترین آنان حضرت عیسی(ع) است.

 

 

 حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

 

هر چند در برخى روایات و ادعیه (مثل زیارت امام زمان(عج) در روز جمعه) روز ظهور حضرت(عج)، روز جمعه بیان شده است؛ لکن روایات متعدد معتبر دلالت مى‏ کند که قیام حضرت(عج) در روز شنبه که مصادف با روز عاشورا است، واقع خواهد شد، (منتخب ‏الاثر، الفصل السادس، الباب التاسع، حدیث ۱ تا ۷، ص ۵۷۴ تا ۵۷۶).

 

البته باید توجه داشت ظهور و قیام حضرت مهدی (عج) دارای مراحلی است که از ظهور و خروج و قیام شروع شده و به انقلاب جهانی و تشکیل حکومت جهانی منجر می شود و هر کدام از اینها در روزهای خاصی اتفاق می افتد. به هر حال ظهور آن بزرگوار(عج) در یک مرحله زمانی تعیین شده است. گرچه ممکن است روز جمعه – به دلیل ارزش معنوی افزون بر روزهای دیگر هفته – زمان احتمالی ظهور باشد؛ همان گونه که احتمال روز «شنبه» هم هست که مصادف با عاشورای حسینی(ع) باشد» (ارشاد شیخ مفید، ص ۷۰۰).

 

همراهی مسیح(ع) با امام زمان(عج)

با مراجعه به روایات، نام بعضی از پیامبران الهی را می توان یافت که در حکومت امام مهدی (عج) حضور خواهند داشت و آن حضرت(عج) را یاری خواهند کرد. مهم ترین آنان حضرت عیسی(ع) است. در روایتی علاوه بر ایشان، نام حضرت ادریس، خضر و الیاس نیز آمده است که در کنار امام مهدی(عج) حضور دارند (کافی ج۱ ص ۲۴۲-۲۴۷ ؛کشف الحق ص ۱۸۶).

در روایات ما آمده است: حضرت عیسى(ع) پس از ظهور امام مهدی(عج) از آسمان نزول می کند و پشت سر ایشان نماز مى ‏خواند و با آن حضرت(عج) بیعت مى‏ کند. از امیرالمؤمنین(ع) روایت است که: «… حضرت مهدى(عج) داخل بیت‏ المقدس مى‏ شود و نماز جماعت به امامت او برگزار مى‏ شود، پس در یک روز جمعه که نماز جمعه در آن برقرار شده، حضرت عیسى(ع) از آسمان نازل مى‏ شود در حالى که خوش صورت و زیباست، شبیه‏ ترین بندگان خداى عزوجل به ابراهیم خلیل الرحمن(ع) است. در این حال حضرت مهدى(عج) به طرف او برمى‏ گردد و عیسى(ع) را مى‏ بیند، پس حضرت مهدى(عج) به عیسى(ع) مى‏ گوید: «اى پسر بتول (مریم) امامت مردم کن در نماز»، عیسى مى‏ گوید: «براى شما امامت نماز قرار داده شده است»، پس حضرت مهدى(عج) جلو مى‏ ایستد و امامت مردم مى‏ کند و عیسى پشت سرش مى‏ ایستد و با حضرت مهدى(عج) بیعت مى‏ کند و …»

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *