خانه / اخبار مهدویت / خبر جدید: وضعیت اقتصاد در عصر ظهور

خبر جدید: وضعیت اقتصاد در عصر ظهور

[ad_1]


  شبستان: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «در روزگار ناامیدی و پیدایش فتنه ها، شخصی به نام مهدی(عج) ظهور می کند که بخشش های او بر مردم گوارا خواهد بود.»

 

 

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، در حکومت مهدوی که مردم  به اطاعت خداوند روی می آورند و بر فرمان حجت خدا گردن می نهند دیگر دلیلی ندارد که زمین و آسمان از برکاتشان بر بندگان خدا مضایقه کنند. از این رو، باران های موسمی شروع به باریدن می کند، رودخانه ها پر از آب می شود، زمین ها حاصلخیز می گردد، باغ ها سرسبز و پر از میوه می شود، بیابان هایی مانند مکه و مدینه که هرگز سبزی را به خود ندیده است به یکباره به نخلستان تبدیل می شود و دامداری گسترش می یابد.

در خصوص شکوفایی اقتصادی در روزگار امام عصر(عج) روایات بسیاری است.

امام باقر(ع) می فرمایند: «هنگامی که قائم(عج) اهل بیت(ع) قیام کند، بیت المال را به گونه ای یکسان در میان مردم قسمت کرده و به عدالت در میان مردم رفتار می کند. ثروت های روی زمین (مانند خمس و زکات) و ثروت های زیر زمین (مانند گنج ها و معادن) نزد آن حضرت(عج) گرد می آید. آن گاه حضرت(عج) به مردم خطاب می کنند: «بیایید و بگیرید آنچه را که برایش خویشاوندی را قطع می کردید و به خونریزی و گناهان دست می زدید. او چنان اموال می بخشد که کسی پیش از او چنان نکرده است.»

رسول خدا(ص) می فرمایند: «در آخرالزمان خلیفه ای ظهور می کند که مال را بدون شمارش می بخشد.»

ایشان همچنین فرموده اند: «در روزگار ناامیدی و پیدایش فتنه ها، شخصی به نام مهدی(عج) ظهور می کند که بخشش های او بر مردم گوارا خواهد بود.»

رسول خدا(ص) می فرمایند: «آخرین امامان همنام من است او ظاهر می شود و جهان را پر از عدل می کند در حالی که اموال بر هم انباشته شده است شخصی از او درخواست مال می کند و امام(عج) به او می فرماید: «خودت از این اموال بردار.»»

منابع:

علل الشرایع، ص ۱۶۱

فتن، ص ۹۸

الشیعه و الرجعه، ج ۱، ص ۲۰۷

بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۳۷۹

نشانه هایی از دولت موعود، ص ۲۵۲

[ad_2] ناجی وان یکی از سایتهای ارائه اخبار مهدویت و دنیای اسلام از سایر وب شایت ها می باشد. شما می توانید اخبار جمع آوری شده از سایر وب سایتها را در ناجی وان مطالعه نمایید. این اخبار و مطالب روزانه از وب سایتهای معتبر جمع آوری می گردد تا در اختیار شما قرار گیرند. ّبرای مطالعه سایر اخبار مهدویت از منوهای بالای سایت استفاده نمایید و یا به صصحه اصلی سایت اخبار مهدویت ناجی وان مراجعه نمایید مراجعه نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *