خانه / اخبار مهدویت / فضای خانواده مهدوی جلاجل کلام امیر(ع)/اسم ابله نسل گوش به زنگ تربیت کنیم؟

فضای خانواده مهدوی جلاجل کلام امیر(ع)/اسم ابله نسل گوش به زنگ تربیت کنیم؟

[ad_1]


خبرگزاری شبستان: این که امیرالمومنین ولايت علی علیه السلام درزمينه دشمن شكن شیعیان فرموده باریک: «یَفرَحونَ لِفَرَحِنا و یَحزَنونَ لِحُنساِنا؛ به مقصد شادی ما شاد می شوند و به واسطه بي آرامي ما غمگین می شوند» فضای حاکم ثمار یک خانواده مذهبی و ولایی شیعه را اثر داغ می دهد.

 

 

فرزندان به مقصد خاطره ها وعاء پذیری كره زمين الگوها، فروسو تاثیر روال والدین و مربیان آرامش طلب گرفته و حتی كره زمين اوضاع و گفتاري آنان هم انموذج می گیرند.

 

روال ابوي و والده به مقصد صفت منسوب به طوس غیر مستقیم ثمار فرزندان تاثیر می گذارد. كره زمين این رو، ابوي و مادری که می خواهند فرزندانی باایمان، راستگو، درست کردار، سپاسدار، موافق بودنّ شهرستان اهل بیت(ع) و پيرامون كره زمين گناه و خلاف داشته باشند باید كلاه خود روال مومنانه، گفتاری صدق آميز و کرداری حق شناسانه داشته باشند.

 

فرد گوش به زنگ باید چنان اخلاقی داشته باشد که به مقصد دیگران هم عملاً تعلیم دهد و چنان دیار و بی ریا باشد که فرزندانش و بيگانگان جامعه كره زمين او الگو بگیرند و او را به مقصد ديباچه یک فرد «همال» بشناسند.

 

وقتی جلاجل خانواده ای جلاجل ایام ولادت امامان علیهم السلام، خوشحالی و عيش و هدیه و احسان صور داشته باشد گرایش به مقصد شهرستان اهل بیت(ع) جلاجل آن تقویت می شود. وقتی جلاجل ایام عزاداری خانقه پیامبر(ص)، جلسه گلزار یا نشانه های عزا و پرچم سیاه و شرکت جلاجل محافل مذهبی جزو دستور كار های خانواده باشد، آب سوارّ شهرستان اهل بیت(ع) و همدلی توسط این خانقه جلاجل فرزندان هم پدید می آید و ریشه دار می شود.

 

این که امیرالمومنین ولايت علی علیه السلام درزمينه دشمن شكن شیعیان فرموده باریک: «یَفرَحونَ لِفَرَحِنا و یَحزَنونَ لِحُنساِنا؛ به مقصد شادی ما شاد می شوند و به واسطه بي آرامي ما غمگین می شوند» فضای حاکم ثمار یک خانواده مذهبی و ولایی شیعه را اثر داغ می دهد. ارچه والدین هنگام شنیدن غيرماذون پیامبر(ص) و امامان و حاضربودن مهدی علیه السلام ثمار آنان دروگر بفرستند و توسط احترام و عظمت یاد کنند و اثر داغ دهند که به مقصد این خانقه و حاضربودن دليل علیه السلام احترام خصوصی ای قائل بضع، این روحیه  و درك و حلول كننده به مقصد فرزندان هم سرایت می کند.

 

ابوي و والده هم جلاجل عمل و رفتا باید در عوض فرزندان كلاه خود الگو باشند هم توسط كلامي شیرین و آموزنده آنان را توسط معارف دینی، وظایف  شرعی و نکات اخلاقی آشنا سازند و جلاجل حد یک معلم، به مقصد رشد فکری و معنوی و معلومات دینی و احکام شناسی آنان کمک کنند.

 

می توان درخانه توسط بيگانگان خانواده نماز معشر برگزار انجام بده، هم سر شرعی را مدل نمود، کتاب های دینی خواند، جلسه مناقشه و گفتگوی دینی و جواب به مقصد سوالات مذهبی برگزار انجام بده، جلسه قرآن و دعا داشت و توسط این طشت كره زمين خانواده ای دینی و ولایی بهره ور و در عوض خانواده كلاه خود و افزونتر خانواده ها و وابستگان و آشوب الگو صفت بويناك.

 

ارچه توسط شیوه درخور اطفال فرزندان را جلاجل جلسات دعای ندبه یا اماکن عصاي قلندر به مقصد ولايت زمان علیه السلام یا محافل مذهبی که به مقصد یاد شهرستان اهل بیت(ع) برگزار می شود، شرکت دهیم و تشویق کنیم و چنین وانمود کنیم که ما نسبت به مقصد خانقه پیامبر(ص) و امامان نجيب(ع) و ولايت زمان(عج) مسولیت و تکلیف داریم و یاد آنان و محضر جلاجل مجالس شهرستان اهل بیتی و شنیدن مناقب و زندگی نامه و احادیث آنان بخشی كره زمين وظایف ماست، می توانیم آنان را جلاجل این به هدف نخوردن نورانی نگاه داریم و فرهنگ ولایی كلاه خود را به مقصد آنان و نسل های بعدی صفت انتقام جو کنیم. كره زمين یاد نبریم که روال ما الگوی فرزندان ماست پشت بام الگوی عنایت در عوض آنان باشیم.      

 

* برگرفته كره زمين «زندگی مهدوی (اخلاق و اوصاف منتظران)‌» نوشته دليل الاسلام مكرم محدثی

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *