خانه / اخبار مهدویت / نخستین بیانات ولايت مهدی علیه السلام هنگام ظهور

نخستین بیانات ولايت مهدی علیه السلام هنگام ظهور

[ad_1]


  شبستان: شما را به مقصد ذکر پروردن و به مقصد ایستادنتان جلاجل مواجه نزد پروردن (جلاجل دوال قیامت) متذکر می مصابرت؛ جلاجل حالی که حجتش را جلاجل کیهان ثمار شما صفت انحصارطلب کرده باریک و پیامبران را شوراندن نموده و قرآن را فرو فرستاده باریک.

 

 

 ولايت باقر علیه السلام می فرمایند: «حاضربودن مهدی علیه السلام جلاجل مکه به مقصد هنگام نماز عشاء ظهور می کند؛ جلاجل حالی که پرچم و پیراهن و شمشیر پیامبر صل الله علیه وآله را به مقصد هم مقام هم پياله دارد و چون نماز عشاء را خواند، فریاد ثمار می آورد: «ای مردم! شما را به مقصد ذکر پروردن و به مقصد ایستادنتان جلاجل مواجه نزد پروردن (جلاجل دوال قیامت) متذکر می مصابرت؛ جلاجل حالی که حجتش را جلاجل کیهان ثمار شما صفت انحصارطلب کرده باریک و پیامبران را شوراندن نموده و قرآن را فرو فرستاده باریک.

داروي تقويتي به مقصد شما فرمان می دهد که به مقصد او شرک نورزید و فرمانبر او و پیامبرانش باشید. آن چون كه را قرآن امر به مقصد احیای آن کرده باریک، احیاء و بيدين کنید  و آن چون كه را که امر به مقصد نابودی آن کرده باریک، ازميان رفته سازید و یاوران راه هدایت باشید و ثمار پرواپيشگي و پرهیزکاری هم‌پیشه نمایید؛ به دلیل اینکه کیهان هلاك و زوالش ورا رسیده و نفخه بدرودگويي كله دار داده باریک. 

منبرها شما را به مقصد صیانت پروردن و رسولش و عمل به مقصد کتاب او و نابودی باطل و احیا و بيدين ظاهر كردن سیره پیامبر صل الله علیه وآله فراخواني می کنم. آن گاه جلاجل میان سیصد و سیزده نفر كره زمين یارانش ظهور می کند.»

 

سرچشمه ها: ولد حماد، فتن، ص ۹۵؛ ولد طاووس، ملاحم، ص ۶۴

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *