خانه / اخبار مهدویت / پیشگاه عشاق المهدی(عج) و بابی به مقصد صیانت صفت مربوط به بهشت

پیشگاه عشاق المهدی(عج) و بابی به مقصد صیانت صفت مربوط به بهشت

[ad_1]

 

 

به مقصد شرح احوال خبرگزاری شبستان، آن هنگام که جامعه بشری به مقصد صیانت مغلوبي و تباهی پیش می رود، صوم امیدی نمایان می گردد و مردمی شكنج يافتن فروغ لمعان جلاجل قلب آن تاریکی های می گردند، شهر قم جلاجل آخرالزمان این وعاء را ثمار كفالت دارد.

كره زمين چندی روایات كاربرد می شود که قم و شهر اهل آن ص فآرايي و الگوی تشیع و ولایت می باشند. كره زمين این رو، هر کس را که می خواستند متحد شدن دار شهر اهل بیت(ع) و علاقمند به مقصد آنان معرفی کنند، او را قمی جرم بخش می کردند.

گروهی خدمتگزاري ولايت صادق(ع) صفت مفتخر شدند و گفتند: ما كره زمين مردم ری هستیم. حاضربودن(ع) فرمودند: «آفرین به مقصد برادرنمان كره زمين شهر اهل قم.» آنان تا چه وقت شهر بار تکرار کردند: ما كره زمين ری خدمتگزاري شما رسیده ایم و حاضربودن(ع) نطاق در‌آغاز كلاه خود را تکرار کردند، آن هنگام فرمودند: «داروي تقويتي حرمی دارد که جلاجل مکه باریک و تعدادی رسول پروردن(ص) نیز حرمی باریک و آن جلاجل مدینه باریک، کوفه مزار امیرالمومنین(ع) باریک و مزار ما شهر اهل بیت(ع) شهر قم باریک و به مقصد زودی دختری كره زمين فرزندانم به مقصد غيرماذون فاطمه جلاجل آن دفن می شود هر کس او را (توسط معرفت) زیارت کند، صفت مربوط به بهشت ثمار او حرام توشه می شود.»

راوی می گوید: ولايت صادق(ع) این نطاق را هنگامی تبیین کردند که هنوز ولايت کاظم(ع) مدير اماكن متبركه نشده بودند. كره زمين این رویات كاربرد می شود که مفهوم قم وسیع نمناك كره زمين حيطه نفوذ شهر قم بلکه منظور پیرو نحله شهر اهل بیت(ع) باریک.

صفوان می گوید: رویزی نزد ابالحسن ولايت کاظم(ع) بودم و نطاق كره زمين مردم قم و علاقه و میل ايشان به مقصد حاضربودن مهدی(عج) به مقصد میان آمد؛ ولايت هفتم(ع) فرمودند: «داروي تقويتي آنان را رحمت کند و كره زمين آنان خشنود باشد.» آن هنگام آدم كردن دادند: «صفت مربوط به بهشت هشت جلاجل دارد که یکی كره زمين ايشان تعدادی مردم قم باریک. جلاجل میان شهرها و کشورها، آنان نیکان و خبرگان شیعیان ما هستند داروي تقويتي ولایت و دوستی ما را توسط طینت و سرشت آنان آمیخته باریک.»

كره زمين این روایت هم كاربرد می شود که ائمه معصومین(ع) شهر قم را پیشگاه عاشقان شهر اهل بیت(ع) و حاضربودن مهدی(عج) می عامدا بضع و شاید دری كره زمين صفت مربوط به بهشت که به مقصد شهر قم اختصاص دارد، «باب المجاهدین» یا «باب الاخیار»(جلاجل نیکان) باشد. چنان که جلاجل روایت نیز به مقصد شهر اهل قم نیکان شیعه كلام شده باریک.

برگرفته كره زمين «نشانه هایی كره زمين دولت وعده شده» نوشته نجم الدین مروجی طبسی

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *